0 224 244 80 88PİLATES YAPMANIZ İÇİN 10 NEDEN…

Pilates yapmak için elbette 10’dan fazla neden var. Pilatesin sizin için neden doğru bir seçim olabileceğini listeledik, siz de vakit kaybetmeden kendinize bir neden bulun ve başlayın!

1 PİLATES TÜM VÜCUDUNUZU GELİŞTİRİR
Bazı egzersiz biçimlerinin aksine, pilates sadece bir bölgeye odaklanıp diğer kas grupları ihmal etmez. Pilates metodu temel güce dayanır ve tüm bedeni bir bütün olarak çalıştırarak güç, esneklik ve sağlık kazandırır. Beden ve zihin uyum içerisinde hareket ederek dengeli kas gelişimini desteklerken, eklem hareket açıklığını artırarak, hareket kabiliyetinin aynı oranda artmasına yardımcı olur.

2 PİLATES, SİZİN SEVİYESİNE VE BİREYSEL İHTİYACINIZA EN UYGUN DERSİ SUNAR
İster yeni egzersiz yapmaya başlayan biri, ister kıdemli bir sporcu olun, pilatesi her seviyede ve her yaş grubu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Beden ve zihin bütünlüğü ile odaklanma prensibine dayanan pilates ile bedeniniz, en temelden başlayarak ihtiyacınız doğrultusunda modifiye edilen hareketleri kolaylıkla yapabilir hale gelir ve adım adım gelişir.

3 PİLATESLE GÜÇLENECEKSİNİZ
Pilates ile gösterişli kaslar yerine, mükemmel biçimde çalışan tonlanmış, uzun ve esnek kaslar inşa edilir. Bir bütün olarak güçlendirilmiş kas ve iskelet sistemi sayesinde, daha dengeli ve güçlü bir vücuda sahip olursunuz.

4 PİLATES ESNEKLİĞİNİZİ ARTIRIR
Pilates, kasların esnetilmesinde ve eklemlerin hareket aralığının güvenli bir şekilde artmasına yardımcı olur. Böylelikle günlük hayatta ve spor aktivitelerinde performansınız artacak ve sakatlanma riskiniz minimuma inecektir.

5 PİLATES DERİN KAS GRUPLARINIZI GELİŞTİRİR
Vücudun çekirdek kasları sırt, karın ve pelvik tabanın derin kaslarıdır. Bunlar güçlü ve esnek bir sırt, doğru duruş ve etkili hareket kalıplarını desteklemek için kullandığımız kaslardır. Çekirdek güçlü olduğunda, gövdenin çerçevesi desteklenir. Bu, boyun ve omuzların rahatlamasına ve kasların ve eklemlerin geri kalanlarının, işlerini daha iyi yapmak üzere serbest bırakıldığı anlamına gelir.

6 PİLATES, DURUŞUNUZU İYİLEŞTİRİR
Birçok insanda sırt ağrısı, pilatese başlama nedeni olabiliyor. İyi bir duruş için karın kaslarını, omurga boyunca uzanan kasları destekleyecek şekilde güçlendirmek ilk hedef olmalıdır. Güçlenen kaslarla birlikte denge gelişir ve düzgün bir postur meydana gelir. Doğru duruş da iyi bir hizalama yansımasıdır. En temel mat ve pilates cihazları ile çalışan kişilerin güzel duruşlarında bunu görebilirsiniz.

7 PİLATES ENERJİNİZİ ARTTIRIR
Bir paradoks gibi gözükebilir, ancak egzersize ne kadar çok zaman ayrılırsa sahip olduğunuz enerjiniz de o kadar artırırsınız. Pilates nefesiyle birlikte dolaşım sisteminiz harekete geçer, omurganız ve kaslarınız uyarılır. Doğru ve etkin nefes almaya başladığınızda, tüm gün yorulan bedenleriniz de rahatlayarak ve canlanacaktır.

8 PİLATES VÜCUDUNUZUN SIKLAŞMASINA YARDIMCI OLUR
Pilatesi düzenli olarak uygularsanız değişim de kaçınılmaz olur. Uzun, güçlü kaslar ve zinde bir görünüm oluşturmak için uygulanan Pilates, kas tonusu ve dengeyi geliştirir, doğru duruşu destekler, kolaylık ve aynı zamanda zarafetle hareket etmeyi öğretir. Bunların hepsi sizi çok rahat hissettirir. Tüm bunların yanında zaman içerisinde bedeninizin sıkılaştığını ve formda bir görünüme sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz.

9 PİLATES BEDEN/ZİHİN BÜTÜNLÜĞÜ İLE FARKINDALIĞINIZI ARTIRIR
Joseph Pilates, Pilates’in ya da onun adı verilen kontrolojisinin “vücudun, zihnin ve ruhun tam koordinasyonuyla” ilgili olduğu konusunda kararlıydı. Bu, Pilates egzersizinin sırlarından biridir: her hareketi dikkatle uygulanır. Bu şekilde egzersiz yaparken, beden ve zihnin her egzersizden mümkün olan en fazla faydayı görmesi hedeflenir.
Pilates prensipleri – merkezleme, konsantrasyon, kontrol, merkezleme, bütünsellik, akıcılık ve ritm gibi anahtar kavramlardır.

10 SİZE ÖZEL PİLATES DERSLERİ
Pilates’in gittikçe artan popüleritesi, onu tüm dünyada bir numaraya yerleştirmiştir. Pilates eğitimine başladığınızda ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey, tercihen bir stüdyoda veya spor salonunda, doğru seçilmiş sertifikalı bir pilates eğitmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor olmasıdır. Seçmiş olduğunuz eğitmeniniz size, sizin hedef ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir program hazırlayarak en verimli şekilde çalışmanızı sağlar.
İLETİŞİM

Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4
Geçit/BURSA

Telefon: 0 224 244 80 88

İletişİm Formu