0 224 244 80 88BAŞLARKEN NELERİ BİLMEYE İHTİYACIM VAR?

En sık karşılaştığımız sorulardan biridir, “Pilates dersine gelirken neler getirmeliyim, nasıl hazırlanmalıyım?”

Her etkinliğin ayrıntıları püf noktalarında gizlidir ve çoğu aslında günlük hayatımızda da kişinin kendi ihtiyaçlarını kapsamaktadır. Nasıl mı? Şöyle ki; Her gün işe giderken veya dışarı çıkacağınız zaman, kendinize en çok yakıştırdığınız kıyafetleri seçmek, güzel kokulu parfümler sıkmak vb. gibi…

Peki, konu pilates olunca nasıl olmalı? İşte bunun için size yardımcı olabilecek, 7 AYRINTI:

1- AYAKKABI
Gün boyunca ayakkabı giyiyorsunuz. Bunu pilates stüdyosunda da uygulamak yerine neden ayaklarınızın rahatlamasına izin vermiyorsunuz? Her geldiğiniz bir seans sizin bedeninizi rahatlatırken yorulan ayaklarınız için bir fırsat olmaktadır. Bununla birlikte pilatesin bir prensibi olan doğru hizalanmayı da sağlamış oluyorsunuz. Bunun önemi bedenimiz ayakkabı desteğine alıştığı için vücudumuz bir süre sonra kendi destek yeteneğini kaybetmeye başlamaktadır. Biz istiyoruz ki yapılan egzersizin her aşaması en verimli haliyle yapılsın. Bunun için pilates çıplak ayak veya çorap ile yapılmaktadır. Sizlerde çıplak ayakla veya temiz çorapla çalışmaya hazır olun.

2- KIYAFET
Her zaman rahat olduğumuz kıyafetler içinde mutlu oluruz. Pilatese gelirken de bu durumu göz önünde bulundurmakta fayda var. Pilateste yapmış olduğumuz çeşitli egzersizler oluyor. Dolayısıyla seçtiğimiz kıyafetlerin bizi engellememesi gerekir. Peki bu kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Çok bol kesimler veya üzerinize yapışıp, hareket etmenizi engelleyen darlıkta olup, esnek olmayan kumaşları tercih etmeyin. Kumaşın esnekliği kadar türü de önemlidir. Kumaş kumaştır! deyip geçmeyin. Derimizin hava almasını engelleyen kumaşlar birçok hastalığı da beraberinde getirir. Bunun için tavsiyemiz derinizin hava alabileceği kumaşları tercih etmenizdir. Üzerinde fermuar, düğme vb. gibi detayların bulunduğu, ekipmanlara zarar verebilecek kıyafetleri de bir köşede tutmakta fayda var. Seçilen kıyafetlerin rahat olmasıyla birlikte bir eğitmen ile çalışacağınızı da unutmayın.

3- SAÇLAR
Egzersizleri yaparken sabit kalmadığımız için sürekli öne gelen saçlarla uğraşmak hiç rahat değildir. Bunun için saçların atkuyruğu veya topuz olması en ideal olanıdır.

4-LOSYON
Her ne kadar kıyafet diyor olsak da kişisel bakımda çok önemli olmalıdır. Yeri geliyor ekipmanlarla temas halinde bulunuyorsunuz. Hem sizin hem de ekipmanların hijyeni açısından losyon tercihine ve kullanımına dikkat etmelisiniz.

5-NEFES
Nefes egzersizlerin her aşamasına eşlik etmekte olup, beden ile zihin arasında bir köprü rolü görmektedir. Bununla birlikte hijyenine dikkat etmemiz gereken bir diğer unsurdur. Gün içinde çeşitli sebeplerle bu hijyeni koruyamayabiliriz. Fakat bunu derse başlamadan önce göz önüne getirerek gerekli önlemleri almalısınız.

6-AKSESUAR
Sizin nasıl aksesuarlarınız kolye, yüzük, saat vb. ise… Stüdyomuzun da aksesuarları ekipmanlarıdır. Ekipmanların ve sizin aksesuarlarınızın zarar görmemesi için mümkün olduğunca aksesuar kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

7-TELEFON
Stüdyoda ders yapacağınız esnada her zaman tek başınıza olmuyorsunuz. Çoğu zaman başka eğitmenler ve üyelerde bulunuyor. Hem kendinizin hem de başkalarının rahatsız olmaması için derse başlamadan telefonunuzu sessize alarak ders dışı alanda tutmanızda fayda var. Bir arkadaşınız sizi kolunuzdan tutup kalabalık bir sınıfa sürükleyebilir. Grup derslerinin ışıltısı ve enerjisi dersi eğlenceli bir hale getirebilir; Ancak grup derslerinin en büyük handikabı kalabalık olması ve gruptaki tüm katılımcıların fiziksel özelliklerinin hedeflerinin ve daha önceki deneyimlerinin eşit olmamasıdır.
İLETİŞİM

Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4
Geçit/BURSA

Telefon: 0 224 244 80 88

İletişİm Formu