0 224 244 80 88GRUP YA DA ÖZEL DERS… HANGİSİ DAHA İYİDİR?

Bir arkadaşınız sizi kolunuzdan tutup kalabalık bir sınıfa sürükleyebilir. Grup derslerinin ışıltısı ve enerjisi dersi eğlenceli bir hale getirebilir; Ancak grup derslerinin en büyük handikabı kalabalık olması ve gruptaki tüm katılımcıların fiziksel özelliklerinin hedeflerinin ve daha önceki deneyimlerinin eşit olmamasıdır.

Grup sınıflarına göre bireysel eğitimi neden tercih etmek isteyebileceğinizi karşılaştıralım.

Denetim Ve Güvenlik:
Bir eğitmenin rolü sadece size eğlenceli egzersizler sunmak değildir. Bir eğitmeni ana rolü, egzersiz yönteminden bağımsız olarak tüm dikkatlerini öğrencilerine verip, onları doğru pozisyonda güvenli bir şekilde çalıştırmaktır. Herhangi bir grup sınıfında eğitmenlerin dikkatleri öğrenci sayısına bölünür. Bu da daha az gözetim, daha az güvenlik daha az doğru pozisyonda çalışma demektir. Grup sayısı belirli bir sayının üzerindeyse denetim ve güvenlikten bahsetmek daha zor olur. Bunun aksine bire bir eğitim eğitmeniniz’in dikkatinin yüzde yüzünün sizde olmasını sağlar. Sonuç olarak doğru pozisyonda egzersiz gerçekleşir.

Grup sınıflarının maliyeti düşüktür fakat bununla birlikte grup egzersizlerinde meydana gelen yaralanmaların miktarı, şaşırtıcı oranda yüksektir. Bir yaralanmanın belirgin maliyetinin dışında yırtık bir kas, bir dislokasyon veya fıtıklı bir disk. Bunun maliyetini ve rehabilitasyon sürecini düşünün. Sağlık hizmetinin maliyeti, rehabilitasyon süreci, egzersizin kesintiye uğraması, sizi birebir eğitim almanın buna değer olduğuna ikna etmek için yeterlidir.

Motivasyon Ve Hedefler:
Grup egzersizlerinin enerjisi yüksek olduğundan eğlencelidir ve tabi iyi bir eğitmenle çalışıyorsanız. İyi bir eğitmenle çalışmıyorsanız eğlence sadece şekil olarak kalacaktır. Egzersizin içeriği, eğlence değerlerine bakılmaksızın gerçek sonuçlarınızı belirleyecektir. Birebir eğitimde güçlü ve zayıf yönleriniz, ihtiyaçlarınız, eğitmeniniz tarafından belirlenir. Donanımlı bir eğitmen eşliğinde her hareketiniz boyunca sürekli motive olursunuz. Hedef ve beklentinize uygun, ihtiyacınıza yönelik size özel bir programla çalışmak sizi sonuca götürecektir. Hem küçük hem de büyük sonuçlar, eğitmeniniz tarafından sürekli izlenir ve onaylanır.

Motivasyon, herhangi bir egzersiz yapan kişinin en zor uzun vadeli öğesidir. Koşullar doğruysa, sonuçlara düzenli olarak ulaşılmadıkça, motivasyonunuz defalarca düşecektir. “Gerçekçi hedef belirlemek”, doğru sonuçların oluşturulması ve sürdürülmesinin anahtarıdır. Dramatik sonuçlar beklerseniz ve bunları hemen alamazsanız, kendinize yeni bir egzersiz rutini oluşturmak için arayışta bulacaksınız.

Grup egzersizleri genel ilkelere dayanarak hazırlanır. Bu da grubun dersten en üst düzeyde faydalanması için yeterli ve uygun değildir. Ders kimine göre tam anlamıyla yararlı olurken kimine göre hafif kalacaktır.

Özel eğitim bunun tam tersini yapar. Uygun bir değerlendirmeden başlayarak, egzersiz programlarınız özellikle hedeflerinize hitap etmek için oluşturulmuştur. Egzersizler yalnızca bedensel uygunluğunuzu dikkate alarak değil, sağlık öykünüz ve temel seviyenizdeki uygunluk da dikkate alınarak oluşturulur. Egzersiz yapan her kişi kendi hikayesini getirir. Ailenizin hastalık geçmişi ve ilaçları, kişisel diyet ve egzersiz öyküsü, bireysel metabolizma ve motivasyon stiliniz hikayenizde yer alır. Bu listeye kendi fiziksel beden türünüzü ekleyin. Bütün bu faktörlerin ötesinde dilek listeniz var. Egzersiz programınızda ne arıyorsunuz?

Kişisel hedefleriniz, eğitmeniniz ile yaptığınız antrenmanlarda bir itici faktördür. Kişisel eğitim alanında, belirlediğiniz hedefler egzersiz programlarınızda sabit bir referans noktasıdır ve planınızı kişiselleştirmek için eğitmeninize yön verecektir.

Buna Değer mi?
Tabii ki, bütçeler değişir ve kişisel eğitim , masraflar açısından egzersiz, yiyecek zincirinin gerisinde bulunur. Bununla birlikte, kişisel eğitimler de sonuç açısından gıda zincirinin üstündedir. Vücudunuza gelince, kendi kişisel ihtiyaç ve hedeflerinize hizmet eden bir egzersiz programını ödemek için hangi fiyat çok yüksektir? Bu, görmezden gelemeyeceğimiz bir yatırım.
İLETİŞİM

Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4
Geçit/BURSA

Telefon: 0 224 244 80 88

İletişİm Formu